26 lutego 2022

NSP HORME solidarne z Ukrainą!

„Nauka o pokoju, gdyby miała stać się szczególną dyscypliną, byłaby najszlachetniejsza ze wszystkich, ponieważ od niej zależy samo życie ludzkości."  dr Maria Montessori

Po przeżyciu dwóch wojen światowych dr Montessori była zdecydowanym orędownikiem pokoju. Mocno wierzyła, że ​​edukacja dzieci jest kluczem do przyszłego pokoju. „Unikanie wojny jest dziełem polityki, zaprowadzanie pokoju jest dziełem edukacji” to jedna z podstawowych zasad Marii Montessori. Wszyscy mamy te same podstawowe potrzeby, ale my jako ludzie otrzymujemy je w różny sposób w zależności od naszego środowiska. Edukacja Montessori uczy pokoju jako akceptacji dla innych ras, religii i kultur.

Maria Montessori uznała, że ​​dzieci są czynnikiem zbawczym w ewolucji rodzaju ludzkiego. Aby zaprowadzić świat pokoju i tolerancji, w którym wojna jest absurdem, ważne jest, aby od najmłodszych lat skupić się na edukacji dla pokoju. Kiedy uczymy o pokoju w naszych klasach, musimy dążyć do niego w naszym życiu, w naszych domach i w miejscu pracy. Razem wszyscy jesteśmy jego wzorem. Wszyscy uczymy i karmimy strażników pokoju przyszłości.

"Proszę Was, kochane dzieci, które wszystko potraficie, abyście budowały pokój na świecie."  dr Maria Montessori

 
Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebna jest nam jedność, bezinteresowność i dbanie o własne bezpieczeństwo...
Zachęcamy wszystkich Uczniów i Rodziców NSP HORME oraz każdego, który w jakiś sposób jest związany z naszą szkołą o pomoc w organizacji wsparcia dla osób, które ucierpiały w skutek prowadzenia działań wojennych na terenie Ukrainy. Dołączamy się do akcji organizowanej przez miasto Kraków. Więcej informacji pod adresem: https://www.krakow.pl/aktualnosci/257555,26,komunikat,zbiorka_dla_lwowa.html
W dniach 28.02. - 03.03. 2022 r. wszystkie potrzebne rzeczy można zostawiać w korytarzu szkolnym w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Zebrane dary przekazane zostaną do punktu zbiórki na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta w Krakowie.
Dziękujemy za każdą pomoc i wsparcie!