10 października 2021

Warsztaty z pierwszej pomocy

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. W naszej szkole odbyły się warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki uprzejmości firmy KRAUL, prowadzone przez ratownika WOPR.

Nasz gość wyjaśnił nam na czym polega praca ratownika. Dowiedzieliśmy się, jakim sprzętem dysponują pracownicy WOPR. Uczniów najbardziej zaciekawił kurs udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy możliwość sprawdzenia, jak zachowalibyśmy się w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Mogliśmy też przećwiczyć resuscytację na modelu człowieka oraz zapoznać się z defibrylatorem AED.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzone warsztaty. Miło było nam gościć osobę, która ratuje innych, narażając niekiedy własne życie.